Naujienos

2014-05-30 01:05:21

Žygis gražus ir sėkmingas

SAUGAUS EISMO PAMOKA – KONCERTAS

,,Tik Jums, mieli Keturakiškiai“

2014 m. gegužės 28 d.

2014 m. gegužės 24 d. Žlibinų bendruomenėje (Žlibinų sen. Plungės r. sav.)   vyko prevencinis saugaus eismo  projekto „Saugokime vieni kitus kelyje“  renginys, kuris  pakvietė visus į tradicinį dviratininkų žygį saugaus eismo pamoka – koncertas ,, Tik Jums ,Mieli Keturakiškiai“. Žygis vyko maršrutu Žlibinai –Keturakiai. Tai toliausiai nuo seniūnijos centro nutolusi gyvenvietė. Prie  mokyklos susirinko  apie 30 žygio dalyvių. Prie vietinių   žygio entuziastų  prisidėjo ir mokiniai iš Plungės ,,Ryto“ pagrindinės mokyklos, vadovaujami mokytojo Alvydo Jakšto. Jauniausiam eismo dalyviui Viliui – penkeri metukai, o vyriausiam šešiasdešimt. Mažasis Vilius įveikė 9 km. žvyruoto vieškelio. Už ištvermę Plungės rajono savivaldybės meras A. Klimas įteikę asmeninę dovanėlę - šaškių žaidimų lentą


Policijos pareigūnas Gintaras Aleškevičius renginio dalyviams priminė saugaus elgesio kelyje taisykles. Geros kelionės ir saugiai nuvykti į Keturakių kaimą palinkėjo ir Plungės rajono savivaldybės meras Albinas Klimas. Kelionė buvo saugi, smagi, su poilsio stotelėmis ir nuotykiais.


Žygio dalyviams pasiekus tikslą,  Keturakių kaime, istorinėje dvarininkų Gurskių dvaro sodybos parkelyje, jau šurmuliavo vietiniai gyventojai ir nemažas būrelis žlibiniškių ruošėsi koncertui.


 Saugaus eismo pamoką – koncertą pradėjo Žlibinų KC direktorius Žydrūnas Purauskis. Koncerto vedėjas kalbėjo, kad renginiai skirti saugiam eismui– tai gera proga dar kartą priminti apie kiekvieno atsakomybę už savo ir kitų eismo dalyvių gyvybę keliuose.  Priminė, kad eismo dalyviu tampame dar gulėdami vežimėlyje ir palinkėjo visiems saugaus kelio. O saugaus eismo pamokos – koncerto estafetę perdavė  Žlibinų kultūros centro kolektyvams ir jų vadovams: vokalinio ansamblio ,,Melodija“ vad. Nijolė Puplauskienė, šokių kolektyvų ,,Sausdarvielis“ ir ,, Sausdravelė vakā“  vad. Loreta Vaitkutė, moterų choro ir vyrų ansamblio vad. Stefa Stonienė.


Net šeši  KC kolektyvai  dalyvavo saugaus eismo pamokoje – koncerte. Kaimo kapela vadovaujama Alfredo Lučinsko džiugino smagiomis melodijomis  ir visus kvietė polkos ritmu, pamiklinti kojas pievelėje.  Bendruomenės tarybos narė  Stanislava Gaubienė  priminė Keturakių kaimo istoriją ir iš šių vietų į gyvenimą išėjusių žymių žmonių pavardes. Po renginio atšvaitai, liemenės, krepšiai su šviesą atspindinčiais elementais, atmintinės buvo padovanoti Keturakių kaimo gyventojams ir svečiams.

Dabartiniai dvaro sodybos šeimininkai Raimonda ir Vygantas Kučinskiai bei kaimo seniūnaitė Lina Petreikienė vaišino svečius ir kaimynus naminiu sūriu, duonine gira ir šviežiu medumi.

Džiaugiamės, kad vykdant projektą kartu dalyvavo Žlibinų KC, seniūnija, mokykla, policijos atstovai.

 

 

Žlibinų bendruomenės pirmininkė Dangerutė Pakalniškienė